Topcon optimālās līnijas

Lauksaimniecības tehnikas kustības vadība ar unikālām daudzveidīgām funkcijām

Optimālo līniju sistēma ir pamatā paredzēta, lai mazinātu augiem nodarīto kaitējumu plantāciju apstrādes laikā, taču tai ir arī daudzas papildu priekšrocības citos lauksaimniecības darbos, kuros ir nepieciešama elastīga pieeja GPS līniju izmantošanā, lai pielāgotos mainīgiem lauka apstākļiem un iekārtu iestatījumiem daudzu gadu garumā.

Lauksaimniecības tehnikas kustības vadība (TKV) samazina smagās tehnikas vai vairākkārtēji iebrauktu sliežu rezultātā radīto augsnes noblietēšanos. Pierādītās negatīvās sekas ir saistītas ar paaugstinātu degvielas patēriņu, slikti sagatavotu augsni sēšanai un stādīšanai, zemākām ražām un sliktu augsnes funkcionalitāti, runājot par ūdens filtrāciju augsnē, drenāžu un siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanu.

Lauksaimniecības tehnikas kustības vadības sistēma novirza tehniku uz tām vietām, kur ir vismazāk pastāvīgi iebrauktu sliežu. Bez šādas kustības kontroles mašīnas var braukāt pa lauku jebkurā vietā, vienas sezonas laikā noblietējot pat līdz 75% no visas platības un vismaz pusi platības līdz nākamās sezonas sākumam. Lai augsne atjaunotos, var paiet vairāki gadi. Pareiza TKV sistēma var samazināt sliežu pēdas līdz 15%, un parasti tas notiek vienā un tajā pašā vietā.

Uzdot jautājumu speciālistam
  • Iespēja ātri izveidot optimālās līnijas ar skārienekrāna ikonu palīdzību
  • Tuvāko līniju automātiska noteikšana
  • Iespēja manuāli izvēlēties līniju, no kuras uzsākt braukšanu, vienkārši pieskaroties ekrānam, vai arī ātri pāriet uz nākamo vai iepriekšējo līniju
  • Darbojas tā, it kā tam būtu vairākas identiskas līknes vienā laukā un nav nepieciešams ielādēt jaunas līnijas
  • Līnijas var viegli ielādēt no failiem Shape
    formātā
Topcon pirmais savos GNSS instrumentos sāka izmantot Glonass satelītus.